• Türkçe
 • English
 

Panel, Özet ve Tam Metinlerin yer aldığı sempozyum kitapçığı yayınlanmıştır.

Panel, Özet ve Tam Metinlerin yer aldığı sempozyum kitapçığı yayınlanmıştır.
İndirmek için tıklayınız.

Tam Metin Gönderimi

 “I. Uluslararası Kanuni Sultan Süleyman Sempozyumu” unda sunulan panel ve bildirilerden oluşan  bir kitabın basımı planlanmaktadır. Basılacak kitap, tam metin ve bildiri özetlerinin yer alacağı iki bölümden oluşacaktır. Kitapta çalışmalarının tam metinlerinin yayınlanmasını isteyen katılımcılar, sempozyumda sunmuş oldukları panel çalışmasını veya bildirilerin tam metini en geç 31 Mayıs’a kadar info@kanunivakfi.org adresine göndermelerini gerekmektedir.
31 Mayıs’a kadar gönderilen tam metinler gerekli hakem değerlendirmesinden sonra sempozyum kitapçığında yer alacaktır.
Bu tarihe kadar tam metin göndermeyenlerin bildirileri ve tam metin gönderip hakem değerlendirilmesi sonucu kabul edilmeyen bildirimler sempozyum kitapçığında özet olarak yer alacaktır.
 
NOT: Tam metinler hakemli bilimsel dergide yayınlanabilecek formatta (özet, giriş, yöntem, bulgular, sonuçlar, kaynaklar) ve yazım kuralları APA 6'ya göre olmalıdır.

Sempozyum Programı

Sempozyum taslak programı ilan edilmiştir.

Poster Bildiri Kuralları

 • Poster bildiriler 70x100 ebatlarını geçmeyecek şekilde hazırlanmaladır.
 • Poster sahipleri poster basımlarını kendileri yaptıracaklardır.
 • Posterler 25 Nisan 2018 gün boyu sergilenecek gün sonunda oturumda poster sahipleri posterlerinin başında bulunarak çalışmaları konusunda katılımcılara bilgi vereceklerdir.

Özet gönderim tarihi 13 Nisan 2018 tarihinde kadar uzatılmıştır.

Özet gönderim tarihi 13 Nisan 2018 tarihinde kadar uzatılmıştır.
Değerli Katılımcılar
Sizleri Muhteşem Kanuni Sultan Süleyman Vakfı olarak Trabzon Valiliği himayelerinde, Ortahisar Belediyesinin desteği  ve Karadeniz Teknik Üniversitesi işbirliğiyle 24 - 26 Nisan 2018 tarihlerinde KTÜ Prof. Dr. Osman Turan Kültür ve Kongre Merkezi, Trabzon'da gerçekleştirilecek olan I. Uluslararası Kanuni Sultan Süleyman Sempozyumu’nda görmekten onur ve mutluluk duyacağız.
 
Şehzade Süleyman olarak 27 Nisan 1495’te Trabzon’da doğan, 15 yaşına kadar Trabzon’da yaşayan ve eğitiminin büyük bölümünü burada tamamlayan Kanuni; devlet adamlığı, komutanlığı, şairliği ve kanun yapıcılığı yönleriyle bizde “Muhteşem Süleyman”  batıda ise  “Magnificent Suleyman” olarak iz bırakmıştır. Çok yönlü kişiliği ile iz bırakan Muhteşem Kanuni Sultan Süleyman günümüzde de hukuk, siyaset bilimi, uluslararası ilişkiler, tarih ve edebiyat gibi sosyal bilimlerin ilgi odağı olmaya devam etmektedir. Bu amaçla sempozyumun ana teması “Kanuni'yi Anlamak” olarak belirlenmiştir. Sempozyumda "Siyaset Bilimi, Hukuk, Uluslararası İlişkiler, Tarih, Sanat Tarihi, Edebiyat, Sağlık, Eğitim" alanlarında her türlü özgün akademik çalışmalara yer verilecektir.

I. Uluslararası Kanuni Sultan Süleyman Sempozyumu (UKSSS-2018) ulusal ve uluslararası alanda bilim insanlarını, araştırmacıları, eğitimcileri, öğretmenleri ve öğrencileri panel, sözlü sunumlar, poster ve sergiler vasıtasıyla bir araya getirmeyi amaçlamaktadır.  Bu kapsamda, panelistlerden, sözlü bildiri ve poster sahiplerinden katılım ücreti alınmayacaktır.
 
 
Sempozyum Onursal Başkanları
Süleyman SOYLU, İçişleri Bakanı
Yücel YAVUZ, Trabzon Valisi
Dr. Orhan Fevzi GÜMRÜKÇÜOĞLU, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı
Prof. Dr. Süleyman BAYKAL, KTÜ Rektörü
Av. Ahmet Metin GENÇ, Ortahisar Belediye Başkanı
 
Sempozyum Başkanı
Prof. Dr. Ali BAKİ, Muhteşem Kanuni Sultan Süleyman Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı

 

Önemli Tarihler

 • Bildiri Özetlerinin Gönderilmeye Başlanması
  26 Ocak 2018
 • Bildiri Özetlerinin Gönderilmesi İçin Son Tarih
  13 Nisan 2018

 • Bildiriler kabul edildikçe web sayfasından duyurulacaktir.
 • Sempozyum Programının Açıklanması
  15 Nisan 2018
 • Sempozyum
  24 -26 Nisan 2018
 • Bildiri Özet Kitabının Yayımlanması
  24 Nisan 2018